TAÇDAMCENTRE FOR RESEARCH AND ASSESSMENT OF HISTORICAL ENVIRONMENT


18 Nisan Anıtlar ve Sitler Günü Etkinlikleri

Her yıl 18 Nisan, ICOMOS - Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi tarafından o yıl için belirlenen bir tema çerçevesinde, Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü olarak kutlanmakta ve her ülkede o yılın teması ile ilgili çeşitli ulusal etkinlikler yapılmaktadır. 2018 yılı 18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü’nün teması ‘Heritage for Generations │Nesiller Boyu Miras’ olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 

Bu kapsamda, ICOMOS Türkiye Ulusal Komitesi’nin himayesinde; ODTÜ Mimarlık Bölümü, ODTÜ Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı, Mimarlar Derneği 1927 ve Max Fm 95.8’in destek ve katkılarıyla düzenlemiş olduğumuz ‘Nesiller Boyu Miras: Ankara’da nesilleri bağlayan Yerler ve Şeyler’ başlıklı 18 Nisan Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü – Ankara Etkinlikleri, 18-30 Nisan tarihleri boyunca devam edecek olan konuşmalar, sergi ve panelden oluşmaktadır. 

Etkinlikler ile ilgili detaylı bilgiye http://archweb.metu.edu.tr/announcement/nesiller-boyu-miras-18-nisan-icomos-anitlar-ve-sitler-gunu bağlantısından ulaşabilirsiniz.


Organizasyon Komitesi